מייצגים מורשים במס הכנסה 311191100​

החזרי מס שבח

בדקו עכשיו בצורה קלה, נוחה, בטוחה וללא דאגות

שילמת מס שבח?
מחלקת מס השבח שלנו החזירה מיליוני שקלים לקהל לקוחותינו.

במדינה שבה מחירי הנדלן הולכים ועולים והמדינה עושה הכל בכדי להתמודד עם פער המעמדות שהולך וגדל – נותרה רק ברירה אחת בכדי להפחית ולצמצם את תופעת רכישת הנדלן המאסיבית – הטלת מס נוסף לכל מי שמחפש לרכוש דירה ולאחר מספר שנים למכור אותה ובכך להגדיל את רווחיו, למס המוטל קראו מס שבח, שכשמו כן הוא – המס המשולם כתוצאה מהשבחת הנכס, והרי שאם הנכס לא יושבח ומחירו לא יעלה, מי שמוכר את הנכס יהיה מנוע מתשלום המס.
אך, במקרים מסוימים אנשים עשויים לשלם את מס השבח מבלי לדעת בכלל שהם יוכלו להימנע מהתשלום באופן חוקי, ועל כן, אותם האנשים זכאים להחזר מס שבח – בעוד, שהמאמר הנוכחי מרכז את כל המידע החשוב אודות תשלום מס שבח ומי זכאי להחזר מס שבח ומס רכישה.

מה זה מס שבח?

אחת הסיבות שהמונח מס שבח אינו מוכר לאנשים רבים היא, שבכדי לשלם מס שבח אתם תצטרכו להיות בעלי הון עצמי לא קטן בכלל, מה שאומר שצריכה להיות לכם לפחות דירה שניה בבעלותכם ומחיר הקניה יצטרך לעמוד מעל לארבע וחצי מיליון שקלים (סכומים לא קטנים לאוכלוסייה הממוצעת).

מס שבח הינו ההפרש שתצטרכו לשלם בין מחיר קניית הדירה לבין מחיר מכירתה – מס שנועד לתרום לצמצום המעמדות במדינת ישראל, עקב העובדה כי המדינה מקדמת חוקים סוציאליים ובגללם, נדרשים בעלי ההון לשלם מיסים נוספים עם כל קניה או מכירה של נכס נדלן או השקעה.

איך מחשבים את שיעור מס השבח שיש לשלם?

בימינו אלו, מס השבח עומד על 25%, מה שאומר שאם רכשתם דירה בעלות של מיליון ₪ ומכרתם אותה בעלות של 1,400,000 שקלים, אז ההפרש בין מחיר המכירה למחיר הקניה הינו 400,000 ₪, ואילו ש 25% מסך כל ההפרש יהיה 100,000 ש"ח שתצטרכו לשלם לרשות המיסים בגין חובת מס השבח שחלה כחובה על אזרחים רבים במקרים מסוימים.

מתי משלמים מס שבח?

כל מי שיש בבעלותו דירה שניה או כל מי שמכר את דירתו היחידה בעלות של יותר מארבע וחצי מיליון, יצטרך לשלם מס שבח במעמד המכירה ואילו, שישנם מקרים יוצאים דופן בהם ניתנת לאנשים הארכה לתשלום המס.

אנשים שיש בבעלותם דירה אחת והם מעוניינים לשפר את הדיור, זו דוגמה טובה מאוד לכך שהאנשים הללו לא ישלמו בסופו של דבר את מס השבח אלא אם, יעברו מעל לשנתיים וברשותם יהיו להם שתי דירות.

זוגות רבים במדינת ישראלים יהיו מעוניינים בשלב כזה או אחר בחייהם לשפר את הדיור, ובשביל לעשות זאת הם יבקשו ערבות בנקאית לרכישת הדירה השנייה ורק כאשר הדירה השנייה תיקנה, אם יוכלו למכור את דירתם הראשונה – אז, על פי החוק היבש אותם הזוגות היו צריכים לשלם מס שבח רק, שהמדינה מכירה במצבים הללו ולכן, מעניקה הזדמנות לזוגות הללו להסדיר את מעמד הדירות שלהם במשך שנתיים – כדי להימנע מתשלום המס.

גם במקרה של ירושה, אתם תהיו זכאים להימנע מתשלום מס שבח בתנאי שהדירה של המוריש שלכם הייתה דירתו היחידה.

אולי יעניין אותך גם:

מי זכאי להחזר מס שבח?

במקרים רבים מאוד אזרחים יהיו זכאים להחזר מס שבח או החזר על מס רכישה והחזר מס שבח על קרקע או דירה שניה.

אם אתם חושבים שמגיע לכם החזר מס שבח אבל אתם לא בטוחים כיצד ניתן לבדוק את המידע הזה, חישוב החזר מס שבח פשוט עם חברה אמינה ומקצועית יוכל להציג לכם את תמונת המצב המלאה ולבדוק את זכאותכם החוקית להחזר מס שבח.

אלו האנשים שיהיו זכאים להחזר מס שבח:

-זוגות שחולקים ביחד את תשלומי המיסים.
-מקזזי הפסדים
-אזרחים בעלי נכות שקיבלו הטבות מס או כל מי שזכאי להחזר מס בתנאים של רשות המיסים בישראל.
-כל מי שיש בבעלותו פטור מוכח ממיסוי המקרקעין.

כיצד מתבצע תהליך החזר מס

באמצעות טופס החזר מס שבח שניתן להגיש אותו באופן עצמי או דרך חברה להחזר מיסים בישראל, אתם תוכלו להגיש בקשה לרשות המיסים ולצרף אליה את כל הפרטים הדרושים שמוכיחים שאתם אכן לא הייתם צריכים לשלם את המס המיועד במעמד מכירת הדירה ואילו, שמומלץ ביותר לעשות את התהליך הנ"ל מול חברה מקצועית שיכולה לעזור לכם להחזיר את הכספים האבודים.

במידה ואתם אכן זכאים להחזר מס שבח, על פי סעיף 85 לחוק מיסוי מקרקעין, מס רשות המיסים העוסק בתחום מס שבח, יהיה רשאי לבטל לכם את התשלום באופן מידי ואתם תוכלו להגיש בקשה להחזר מס שבח מרשות המיסים עצמה.

Wintax החזרי מס – נעים להכיר!

אנחנו, בחברת Wintax מציעים לכם את שירותינו המקצועיים בתחום החזרי המס בישראל ומתחייבים לעזור לכם להשיג את הכספים האבודים שלכם בחזרה. כל לקוח שלנו עובר שיחת הסבר כללית ופרטנית שבמסגרתה אנחנו בוחנים אם ללקוח מגיע החזר מס שבח או החזר מס רכישה על דירה שניה או על עסקת מכירה גבוהה.

אם אתם חושבים ששילמתם מס שבח בסכום גבוה מדי ואתם בטוחים שלא הייתם צריכים לשלם את המיסים הללו, הרי שניתן להגיש בקשה להחזר מס שבח באמצעותנו, ואנחנו יותר מתמיד נשמח להעניק לכם את השירות המיועד.

החזרי מס שבח

איך התהליך עובד?

שלב א'
בדיקת זכאות ראשונית
טלפון

יועץ להחזרי מס יחזור אליך לצורך מילוי שאלון קצר לבדיקת זכאות ראשונית.

שלב ב'
מעבר למחלקת ניהול תיקים
חתימה דיגיטלית
בשלב זה תצוות לך מנהל/ת תיק אשר תלווה אותך לאורך כל התהליך בליווי צמוד ואישי ובשקיפות מלאה.
אנו נאסוף עבורך את כל הנתונים והמסמכים למקסום ההחזר
שלב ג'
חישובים
החזר מס הכנסה שלילי

לאחר קליטת היצוג ברשויות ואסיפת הנתונים, מחלקת החשבים יעשו עבורך חישוב מלא אשר כולל אופטימיזציה והצלבות למול ביטוח לאומי ומס הכנסה למקסום גובה ההחזר.

שלב ד'
הגשת התיק למס הכנסה
הגשת בקשה להחזר מס

שלב תוצאות החישובים, חתימת הדוחות והגשתם למס הכנסה

שלב ה'
קבלת הכסף
שירות ואמינות

סיום תהליך, קבלת הכסף מרשות המיסים ישירות לחשבונך.

שתפו אותנו

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
תוכן עניינים

מאמרים נוספים בנושא

מאיזה סכום עושים תיאום מס?

תיאום מס היא פעולה פשוטה, שמטרתה לאזן את תשלום מס ההכנסה, במצב שבו יש יותר מהכנסה אחת. להימנע ממצב שבו גובה המס המנוכה מכל הכנסה

כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס

העיקרון של שירות חיצוני לבדיקה, הגשה וקבלת החזר מס, מבוסס על הצלחה. הלקוח משלם לחברה החיצונית, רק אם הוא מקבל החזר מס, כלומר, אין תשלום,

החזר מס לגרושים

גירושים הם תהליך מורכב, בעל השפעות רגשיות וחומריות עבור כל המעורבים בו, החל מהזוג המתגרש ועד הילדים. מדינת ישראל, מודעת לקושי הזה ובמיוחד לקושי הכלכלי

החזר מענק עבודה

מס הוא סוג תשלום שכל בעל הכנסות, מכל סוג שהן, צריך לשלם למדינה כחלק מקבלת השירותים השונים שהמדינה מנהלת ודואגת להם. במקרים בהם אזרח עובד,