ניתן לכם רגע לעכל את הכותרת ונמשיך. יש? יופי, נתחיל בהסבר קצר מהו אותו מושג הנקרא החזר מס.
כולנו משלמים מס למדינה ולא רק מס אחד אלא הרבה מאד מיסים. הם מגולמים בכל מיני פעילויות פיננסיות שאנחנו מבצעים בצורה שוטפת. איך קורה שאנחנו ראויים או זכאים להחזרים חלקיים של אותם מיסים?
כאזרחים מן השורה אנחנו לא תמיד יודעים על כל החוקים והתקנות שקיימות אבל הן קיימות ומי שמכיר אותן יודע מה לדרוש בחזרה על פי חוק.
הנה דוגמה קצרה מהזמן האחרון, עוסק זעיר פתח עסק לפני כשנתיים ובסוף שנת 2019, הגיע לו מכתב מרשות המיסים שעליו לשלם כך או כך מס למדינה. אותו אחד פנה לרואת החשבון שלו עם נייר המוכיח שאישתו שעובדת קופת חולים, היא תושבת חוזרת אחרי 10 שנים בחו”ל ובגין זה יש לה נקודות זכות. אותה עובדה הועברה לרשויות המס על ידי רואת החשבון ולא רק שאותו בעל עסק לא שילם מס על אותה שנה, הוא היה זכאי להחזר של מאות שקלים בגין אותם נקודות זכות. במידה ולא היה האדם הזה מבצע את אותה פעולת חקירה ובירור, הוא היה משלם את המס ולעולם לא היה מקבלו בחזרה פלוס כסף נוסף.

פערים בחישוב מס הכנסה

כשאתם פותחים את תלוש המשכורת מדי חודש (בשמחה או פחות) רואים שחויבתם במס הכנסה ועדיין חישובי מס הכנסה מתבצעים אחת לשנה. זו הנקודה שבה עשויים להיווצר פערים – מס הכנסה יכול לגבות מכם יותר כסף ממה שצריך. זו הסיבה שיכול להיווצר מצב בו אתם זכאים לקבלת החזרים ממס הכנסה.

נחזור למספר בכותרת – יש 84 קריטריונים אשר יכולים לזכות אתכם בהחזר מס. יתכן ואתם מובטלים, או אולי סיימתם את הלימודים וקיבלת תואר אקדמי, אולי בדיוק החלפתם מקום עבודה או לקחתם משכנתא לקניית דירה, יתכן כי השקעתם במניות ובניירות ערך, אולי יש לכם ביטוחים וקופות גמל, יתכן שאתם מתגוררים בעיירות פיתוח וזכאית להטבות מס, אולי נולד לכם ילד נוסף או אולי אתם בכלל חיילים משוחררים.

לא נפרט כאן את כל 84 הקריטריונים, אבל כל המוזכרים כאן ורבים נוספים, עשויים לזכות אתכם בכסף של החזרי מס לשכירים. נדמה לכם שעבר זמן רב מדי? תבדקו שוב. אתם יכולים לדרוש החזרי מס לשכירים שש שנים אחורה, לאחר מכן לא יהיה ניתן לקבל החזרי מס לשכירים בגלל חוק התיישנות.

אז מי ימצא לכם את הכסף?

לפני ששולפים לכם מחשבון קחו טיפ אחד בחשבון – כל חברה שעוסקת בייעוץ מס ובהחזרי מס, יכולה להצליח או לא להצליח להשיג בעבור לקוחותיה החזרים כספיים.

למה לא להצליח? איך אומרים “מה ששלי שלי ומה שמגיע מגיע”. זוכרים 84 קריטריונים? חוקים? תקנות? ההצלחה של החברה שבחרתם תלויה מאוד במיומנויות, בניסיון, בהכרות עם תקנות מס הכנסה וחוקיה, פסקי דין שונים ועוד.

עכשיו אתם מבינים כמה בחירת חברה שתעניק לכם שרות של החזרי מס לשכירים היא קריטית. דמיינו שאתם מקבלים תשובה שלילית מחברה ללא ניסיון וממשיכים את חייכם בידיעה שלא מגיע לכם החזר מס ואף ממשיכים לשלם יותר מהאמור.

הנגשת החזרי מס לשכירים

ישנו מיליארד שקל אשר צריך לחזור אליכם מידי שנה, אך קיים אצל הציבור חוב גדול יותר למס הכנסה. לכן הוחלט להנגיש את החזרי המס לקהל השכירים באופן עצמאי. מס הכנסה לא יכול להגיע ולדרוש היות והחזר מס נגרם ממספר נושאים, פרמטרים ורשויות כגון ביטוח לאומי/מנהל מקרקעין ועוד.

אך מה קורה ברגע ששכיר בישראל מגיש את הטפסים באופן עצמאי?

1. ברגע ששכיר מגיש לבד, ולא עם יועץ מס מוסמך, הוא לא יודע כמה באמת הוא זכאי, ולכן יכול להיות שהוא זכאי לעשרות אלפים, אך מס הכנסה החזיר רק חצי מהסכום.

2. יש שנים שיש להם זכאות ויש שנים שיש בהם חוב, בין הייתר בעקבות קצבאות מביטוח לאומי, או דיווח לא נכון של מעסיקים וכו.

לכן מומלץ מאוד לא להגיש בשום אופן לבד כדי לקבל את מלוא הזכויות. כמו שלא הולכים לבית משפט ללא יעוץ מעורך דין, לא הולכים למס הכנסה ללא יועץ מס מוסמך אשר ידאג לממש את מלוא הזכויות שלכם.

בין אם אתם בטוחים שלא מגיע לכם או יודעים בוודאות שמגיע לכם, תנו לחברה וותיקה ומנוסה כמו WIN TAX לבדוק לכם ללא עלות. במקרה הכי גרוע, הרווחתם.

בפנייתכם לרשויות מס, מומלץ להיות מצויידים ביועץ מס מקצועי ומומחה בתחום, בדיוק כפי שהייתם מצטיידים בעורך דין מומחה לו הייתם פונים לבית משפט.WIN TAX היא חברה רצינית שתחסוך לכם טרטור מיותר וזמן יקר ותעניק לכם שקט נפשי. איתנו הסיכוי שלכם לקבל את מלוא זכויותיכם, להימנע מטעויות הוא הכי גבוה שניתן לקבל. הנסיון והידע שצברנו משרת את לקוחותינו בצורה מיטבית ומשתלמת. בנוסף, חשוב לדעת כי שכר טרחה של יועץ מס מוכרת לצרכי מס גם עבור שכירים ולכן מזכה אותם בהחזר מס.

על-פי אילו קטגוריות מגיעות לכם הטבות והחזרי מס?

חשוב שתכירו את התשלומים החודשיים הרלוונטיים לנושא החזרי המס. בין אם אתם עובדים כשכירים ובין אם אתם עובדים כעצמאים,
ברגע שישנה הפרשה מהשכר שלכם לקופת גמל, קרן פנסיה, פוליסות ביטוח חיים או פוליסות לקיצבה, יש לכם זכאות להטבות מס!

הצוות המקצועי של Win Tax יבדוק עבורכם הטבות מס לגבי כל אחד מהתשלומים הבאים:

קופת גמל

קופת הגמל היא שם כולל למספר מוצרים פיננסים לחיסכון לטווח הארוך או לטווח בינוני לצורך חיסכון לתקופת הפנסיה. קופת הגמל מוכרת על-ידי מס הכנסה כחיסכון אשר יכול להעניק הטבות מס אך עם זאת היא מוגבלת למשיכת הכספים הנמצאים בקופה.

קופת גמל במעמד עצמאי

כספי קופה זו מגיעים מכספי העמית ואין הפרשה של המעסיק. גם כאן, על-פי תנאים מסויימים, ניתנת הטבת מס עבור בעל הקופה.

קופת גמל במעמד שכיר

בעלי קופת גמל במעמד שכיר נהנים מהפרשה של המעסיק לקופה כאשר ההפרשה היא על בסיס חודשי מהמשכורת ומהמעסיק.

קרן פנסיה

: דרך נוספת לחיסכון לתקופת הפנסיה היא קרן פנסיה. בקרן הפנסיה מופקדים גם כספי נכות ושארים אשר יכולים לשמש אתכם או את יקירכם.

פוליסה לקצבה

הפוליסה לקצבה מבוססת על חוזה בין העובד לבין חברת הביטוח. זהו אפיק חיסכון פנסיוני המיועד לתשלום פנסיה חודשית.

פוליסה לקצבה

הפוליסה לקצבה מבוססת על חוזה בין העובד לבין חברת הביטוח. זהו אפיק חיסכון פנסיוני המיועד לתשלום פנסיה חודשית.

פוליסה לתגמולים

גם כאן הפוליסה היא חוזה בין העובד לבין חברת הביטוח, כאשר בתוכנית זו מופקדים כספים לתגמולים ויכולים לכלול גם כיסויים נוספים. היא רלוונטית הן לשכירים והן לעצמאים.

תגמולים

התגמולים הם כספים אשר נחסכו בקופת הגמל או בפוליסת תגמולים וניתן למשוך אותם בפעולה אחת והן לא מותאמות לקצבה חודשית. דרכי משיכת התגמולים נתונים לתנאי הוראות מס הכנסה ובכפוף אליהם.

פוליסה לביטוח חיים

זהו חוזה בין המבוטח לבין חברת הביטוח אשר מקנה למבוטח כספים במקרה של נכות, או כספים לקרובי המשפחה שלו במקרה של מוות.

האם מגיעים לכם החזרי מס על-פי ההפקדות הללו?

הטבות מס הוא נושא מורכב אשר אינו מקבל את הדגש באף אחת מהדרכים הקיימות היום באופן ממוחשב, כולל סימולטורים ותוכנות שכר אשר אינן יכולות להביא לחישוב מדוייק של חישוב המס להחזר. אם כן, הדרך הטובה ביותר לקבל את המידע הנכון והמדוייק ביותר להטבות מס המגיעות לכם, היא באמצעות ייעוץ מקצועי של צוות המומחים של Win Tax!

צוות Win Tax מביא איתו ידע וניסיון חשובים ביותר
בכדי לבצע את בדיקת חישובי הטבות המס בצורה יעילה ומהירה במיוחד בשבילכם!

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה