לא פשוט להיות הורה לילדים במדינה שלנו, ועוד יותר לא פשוט לעשות זאת כשהמחירים עולים במשק ויש צורך בהכנסה גבוהה יותר ויחד עם זאת, הילדים הולכים וגדלים ונראה שההוצאות גם גדלות. לפיכך, החוק קבע בישראל כי להורים לילדים מגיע החזר מס על פי חוק, ויש לכך תנאים ודרישות שונות המשתנות עם גיל הילדים. 

לגדל ילד בשנים שלנו יכול להיות אתגר גדול מאוד למשפחות צעירות שניצבות בפני העובדה כי מוטלות עליהן במכה הוצאות כבדות מאוד בגין תחזוקת ילד. הרשויות במדינה שלנו מבינות זאת לחלוטין ולכן, נעשו כל המאמצים לייעל את המערכת בכדי לאפשר להורים לילדים לקבל הקלות בתשלומי המיסים.

החזרי מס להורים לילדים זהו דבר נפוץ מאוד, בעיקר עבור הורים טריים לשנת המס הנוכחית.

מה החוק קובע בעניין החזר מס להורים לילדים?

החל משנת 2017, רשויות המס בישראל קבעו כי כל ההורים לילדים יקבלו נקודת מס נוספת. המשמעות של המהלך היה, שזיכוי נקודת המס הזו החזיר סך הכל להורה 216 ₪ (מה שלא נחשב כסכום גבוה) אבל, אם יש לכם מספר ילדים, אז כנראה שהחיסכון הזה ישפיע עליכם מאוד וחשוב גם לציין כי נקודת המס היא לכל בן זוג בנפרד – כך ששני ההורים זכאים להטבה החדשה.

כמה נקודות זיכוי מגיעות לי?

החוק גם קבע כי בשנים השונות של הילד או של הילדה אתם תהיו זכאים לנקודות מס שונות. כך לדוגמה, החוק קובע כי בשנתו הראשונה של הילד, כל הורה יהיה זכאי לנקודה וחצי של מס וברגע שהילד שלכם יגיע לגיל שנה עד גיל 5, אתם תהיו זכאים לשתי נקודות וחצי בשנה של מיסים.

ולמרות הכל, לא מדובר בסכומים גבוהים עדיין שיכולים ממש להשפיע באופן ניכר על החיים שלנו אבל כל סכום זה סכום ואין שום סיבה שתשלמו לרשות המיסים יותר ממה שאתם צריכים לשלם.

אגב, החוק גם טוען כי לאחר שמלאו לילד שלכם 18 שנה, אתם תהיו זכאים לחצי נקודת מס.

מה הסיכויים שלי לקבל החזר כהורה לילד?

אם לאחרונה רק הפכתם להורים או שאתם רואים שמורידים מכם יותר מדי מיסים – כדאי ורצוי מאוד לבדוק את העניין שכן, כל רואה חשבון במקום העבודה יכול בקלות רבה מאוד לשכוח לעדכן את העובדה כי יש לכם ילדים, מה שלא נכלל בחישובי המס ויכול לגרום לכם לשלם כספים רבים של מיסים מדי שנה.

ואם אתם הורים לילדים ובשנים האחרונות החלפתם עבודות – גם במקרה הנ”ל אתם יכולים להיות זכאים להחזר מס. בכדי לבצע את הבדיקה הראשונית, ניתן גם לפנות לסימולטור החזרי מס ולערוך בו בדיקה עם כל הנתונים האישיים שלכם כשבסיום התהליך אתם תוכלו לקבל הערכה מדויקת – אם מגיע לכם החזר מס או שלא.

החזר מס עם חברה מקצועית

אנחנו בווינטקס מאמינים כי אתם יכולים להחזיר את כספי המיסים האבודים ביתר קלות, יחד עם הצוות שלנו! צוות המומחים הבלעדיים של החברה שלנו שמטפל בתחום החזרי המס וכולל – רואי חשבון, יועצי מס, עורכי דין מקצועיים ואנשי מפתח שיובילו אתכם לכל אורך התהליך. 

חשוב מאוד לדעת לבחור את החברה המקצועית והאיכותית ביותר להחזרי מס, החברה שלא תגרום לכם לחכות יותר מדי זמן להחזר שלכם ותספק לכם את המענה המקצועי והנכון ביותר הקשור להחזר המיסים שלכם. ברגע שצועדים בתהליך ביחד עם חברה מקצועית, הסיכויים שלכם לקבל החזר מס גבוה יותר, הולך וגדל! 

השאירו עוד היום את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו בוינטקס נשמח לשוחח איתכם ולבדוק אם מגיע לכם החזר מס.

 

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה