כל עצמאי במדינת ישראל יודע שבסיום תקופה מסוימת הוא יצטרך לשלם את המס המוטל עליו, בשונה אגב משכיר שמשלם את המס כל חודש – עצמאי משלם את המיסים אחת לתקופה ורוב העצמאים משלמים בהכרח מקדמות מס (מה שלא בטוח תואם להכנסות האמיתיות שלהם).

זאת בדיוק הסיבה שעצמאים רבים יפנו לשירותי החזר מס לעצמאים, שבדרך כלל השירות הזה מתבצע באמצעות רואה החשבון של העצמאי, אבל כדי להיות “בטוחים” ולא לגלות כי עליכם לשלם מס גבוה מאוד בסיום התקופה, חשוב מאוד להיות מסודרים במערך ההכנסות שנכנס ישירות לבנק שלכם, ומומלץ אף להשאיר את גובה המס ישירות בצד בכדי שיהיה לכם מה להעביר לשירות המיסים הישראלי.

איך עובדת שיטת תשלום המס אצל העצמאים?

רשות המיסים מבקשת לעדכן אותה כבר בתחילת השנה הלועזית אודות גובה ההכנסה השנתית הצפוי לבית העסק (בעוד שהערכה היא גסה ואינה מדויקת בהכרח), מה שגורם לרשות המיסים לבצע חלוקה שווה בין חודשי השנה ולדרוש כל חודשיים את תשלום המס שאותו חייב לשלם העצמאי על פי חוק.

לתשלומי המס נוספים גם תשלומי המע”מ, תשלומי ביטוח לאומי, תשלום הפנסיה ועוד.

רק שצפי ההכנסות של כל עצמאי משתנה, ופעמים רבות מגלים עצמאים רבים בסוף השנה כי הרוויחו יותר ממה שהצהירו (ובמקרה הנ”ל יהיה עליהם לשלם אחוזים מסוימים לרשות המיסים ) או, שגובה ההכנסות יהיה קטן יותר לעומת מה שהעריכו בתחילת השנה, וכי עליהם להגיש בקשה להחזר מס לעצמאים.

איך יודעים אם לעצמאי מגיע החזר מס?

מחשבון החזר מס לעצמאים יכול לעזור לכם לחשב את סך ההכנסות שלכם מזה שש שנים אחרונות, בעוד שאתם תדרשו להכניס אליו את נתוני תשלום המס ששילמתם עד עכשיו והמחשבון יציג בפניכם – לכמה מס אתם זכאים.

החזר מס הכנסה לעצמאים נחשב לדבר נפוץ, במיוחד כי התשלומים החודשיים מתבצעים על פי הערכה בלבד, ורק בסוף השנה רשות המיסים יודעת בוודאות מהו סכום המיסים שיש עליה לדרוש מהעצמאי.

באילו תנאים עצמאים לא ישלמו מיסים?

הייחודיות של פתיחת עסק, מאפשרת לעצמאים להכריז על הוצאות מוכרות עבור העסק שלהם, מה שמקטין את מחזור ההכנסות הסופי ומאפשר לעצמאים לשלם פחות מס לרשות המיסים. 

החוק בישראל גורס כי עצמאי או שכיר ישלמו את המס מרווח נקי בלבד, בעוד שלשכיר אין הוצאות שונות עבור עבודתו, לעצמאי לעומת זאת ישנה הכנסה כוללת חודשית בעוד שלהכנסה הכוללת קוראים מחזור חודשי, וחישוב תשלום המס יבוצע רק לאחר ניקוי ההוצאות של בית העסק מגובה ההכנסה הכללית, מה שיאפשר להגיע לרווח הנקי של בית העסק ורק עבורו יהיה מחויב העצמאי לשלם מיסים.

נתון נוסף טוען שבדיוק כמו השכירים שמרוויחים פחות משכר המינימום, כך גם העצמאים שהרווח שלהם אינו עובר את שכר המינימום הישראלי – לא יחויבו לשלם מיסים עבור עבודתם.

מתי צפויים להיות שינויים בתשלומי המס?

החוק בישראל טוען, כי מי שנולדים לו ילדים יזכה בנקודת מס נוספת, מה שיביא לכך שהאזרח יקבל הקלות בתשלומי המס מבחינה אחוזית, וכן גם, לכל מי שמצבו הרפואי הוגדר כנכות על ידי הביטוח הלאומי יחד עם הוועדה הרפואית שהגדירה את אחוזי המס שיש לשלם עבור הנכות שהתרחשה, יהיה גם הוא זכאי לתשלום מופחת יותר של מס ההכנסה ואילו שפנסיונרים רבים יקבלו גם הם הקלות שונות בתשלומי המס (תלוי בגובה הפנסיה או ההכנסה שלהם).

WINTAX החזר מס לעצמאים מהגבוהים ביותר

אם אתם מחפשים את החברה שתוכל לעזור לכם בהחזרי המס במהלך השנים האחרונות, הרי שאנחנו ווינטקס מציעים עבורכם את השירות הבלעדי עם אחוזי המס הגבוהים ביותר שניתן לקבל מרשות המיסים. 

כבר בפנייתכם מהפעם הראשונה, אנחנו נעזור לכם לעבור מחשבון החזר מס לעצמאים שבמסגרתו ניתן יהיה לדעת מהו גובה המיסים שמגיע לכם (אם בכלל), ובמידה ואתם זכאים להחזר מס, הרי שהצוות המומחה שלנו ידאג לפעול באופן מקצועי מול רשות המיסים להשבת המס.

אנחנו מזמינים אתכם לערוך סימולטור בסיסי ופשוט שבמסגרתו, תוכלו לדעת אם יש לכם כספים אבודים שכדאי לדרוש אותם בחזרה יחד עם העזרה שלנו.

לבדיקת זכאות להחזר מס לחצו כאן.

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה