הורים לילדים נטולי יכולת נדרשים לעמוד בפני אתגרים רבים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה נפשית. החזרי מס הם אחת מהדרכים בהן המדינה יכולה לסייע להורים אלו להקל על הנטל הכלכלי הכבד שנוצר בעקבות גידול ילד נטול יכולת.

סוגים של החזרי מס להורים לילדים נטולי יכולת

בישראל קיימים שלושה סוגים עיקריים של החזרי מס להורים לילדים נטולי יכולת:

החזרי מס בגין הוצאות רפואיות

החזרי מס בגין הוצאות רפואיות ניתנים להורים לילדים נטולי יכולת עבור הוצאות רפואיות שאינן מכוסות על ידי ביטוח בריאות. ההוצאות המזכות בהחזר כוללות טיפולים רפואיים, תרופות, ציוד רפואי, וכו’.

החזרי מס בגין הוצאות חינוך

החזרי מס בגין הוצאות חינוך ניתנים להורים לילדים נטולי יכולת עבור הוצאות חינוך מיוחדות. ההוצאות המזכות בהחזר כוללות שכר לימוד, טיפולים חינוכיים, ציוד חינוכי, וכו’.

החזרי מס בגין הוצאות טיפול סיעודי

החזרי מס בגין הוצאות טיפול סיעודי ניתנים להורים לילדים נטולי יכולת עבור הוצאות טיפול סיעודי. ההוצאות המזכות בהחזר כוללות שכר מטפל, שירותי סיעוד, ציוד סיעודי, וכו’.

זכאות להחזרי מס

תנאי הזכאות להחזרי מס להורים לילדים נטולי יכולת משתנים בהתאם לסוג ההחזר. באופן כללי, על מנת להיות זכאים להחזר, על ההורים לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • הילד חייב להיות ילד נטול יכולת, כהגדרתו בחוק.
  • ההורים חייבים להיות הורים ביולוגיים של הילד או לאימוץ אותו.
  • ההורים חייבים להיות תושבי ישראל.

אופן הגשת הבקשה להחזרי מס

הבקשה להחזרי מס להורים לילדים נטולי יכולת מוגשת לפקיד השומה. את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון באמצעות אתר רשות המיסים, או באופן ידני באמצעות טופס 116א’.

יתרונות החזרי המס להורים לילדים נטולי יכולת

החזרי המס להורים לילדים נטולי יכולת מספקים יתרונות רבים, הן להורים והן לילדים. היתרונות העיקריים הם:

הקלה כלכלית להורים

החזרי המס מסייעים להורים להקל על הנטל הכלכלי הכבד שנוצר בעקבות גידול ילד נטול יכולת. ההחזרים יכולים לסייע להורים לכסות את ההוצאות הרפואיות, החינוכיות והטיפוליות של הילד.

שיפור איכות החיים של הילדים

החזרי המס מסייעים לשפר את איכות החיים של הילדים, על ידי מתן מימון להוצאות רפואיות, חינוכיות וטיפוליות. ההחזרים יכולים לסייע לילדים לקבל את הטיפול וההשגחה הדרושים להם כדי לתפקד באופן מיטבי.

לדוגמה, החזרי מס בגין הוצאות רפואיות יכולים לסייע להורים לכסות את עלויות הטיפולים הרפואיים המיוחדים הנדרשים לילדים עם מוגבלויות, כגון פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, וכו’. ההחזרים יכולים גם לסייע בהשגת ציוד רפואי יקר, כגון מכשירי הנשמה, כיסאות גלגלים, וכו’.

החזרי מס בגין הוצאות חינוך יכולים לסייע להורים לכסות את עלויות החינוך המיוחד הנדרש לילדים עם מוגבלויות, כגון שכר לימוד, טיפולים חינוכיים, ציוד חינוכי, וכו’. ההחזרים יכולים גם לסייע בהשגת שירותי חינוך מיוחדים, כגון סייעת אישית, שעות הוראה פרטיות, וכו’.

החזרי מס בגין הוצאות טיפול סיעודי יכולים לסייע להורים לכסות את עלויות הטיפול הסיעודי הנדרש לילדים עם מוגבלויות, כגון שכר מטפל, שירותי סיעוד, ציוד סיעודי, וכו’. ההחזרים יכולים גם לסייע בהשגת שירותי טיפול סיעודי, כגון טיפול בבית, טיפול במעון סיעודי, וכו’.

לסיכום

החזרי מס להורים לילדים נטולי יכולת הם כלי חשוב המספק תמיכה כלכלית להורים לילדים אלו. ההחזרים מסייעים להקל על הנטל הכלכלי הכבד שנוצר בעקבות גידול ילד נטול יכולת, לשפר את איכות החיים של הילדים ולתרום לחברה.

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה