אחד החסכונות החשובים שאנחנו עושים בחיינו ואמור לשרת אותנו בגילאים המבוגרים יותר הינו חסכון פנסיוני המופרש לקרן פנסיה בחברה מיועדת ובהגיענו לגיל הפרישה, הכספים הללו עוזרים לנו להתקיים לצד תשלום הביטוח הלאומי שכל אזרח בישראל מקבל אותו על פי חוק.

אך, מה קורה אם במקרה אנחנו נרצה למשוך את כספי קרן הפנסיה לפני גיל הפרישה?

 

כמה מס נשלם על משיכת קרן פנסיה?

כל מי שרוצה למשוך את כספי הפנסיה שלו לפני גיל הפרישה, יצטרך לשלם 35% מס על המשיכה (על פי חוק).

גם אם משכתם רק חלק מהסכום שנמצא בקרן הפנסיה שלכם הרי שעבור הסכום שמשכתם אתם תצטרכו לשלם 35% מס.

אך באילו מצבים אתם תוכלו לעשות החזר מס על משיכת קרן פנסיה, ועד כמה אפשרי לקבל את הכספים שלכם בחזרה? 

הנה מספר פרמטרים שבהם, אתם תהיו זכאים להחזר מס על משיכת פנסיה:

  • החזר מס על משכית קרן פנסיה עבור מי שהמשכורת החודשית שלו אינה עוברת את המשכורת המינימאלית בישראל.

כל מי שמרוויח פחות מהמשכורת המינימאלית בישראל, יהיה זכאי להחזר מס על משיכת קרן פנסיה בעוד שאחוז ההחזר יקבע על ידי פקיד השומה בעת הצהרה על סה”כ ההכנסות מתחילת השנה.

פעמים רבות, יכול האזרח לקבל הנחה של מספר אחוזים מועטים להחזר המס עבור משיכת קרן פנסיה ויהיו גם מקרים שבהם ההפחתה תהיה גם ב10-20 אחוזים.

  • החזר מס על משיכת פנסיה לכל מי שיש לו ילד עד גיל 18.

לא בכל המקרים תינתן הנחה על אחוז החזר המס של כספי הפנסיה עקב מספר הילדים שיש למשפחה, כי מה שבוחנת רשות המיסים זהו גובה ההכנסה של המשפחה ולא בהכרח את כמות הילדים.

אך, מספר הילדים מתחת לגיל 18 יחד עם הכנסות מתחת למשכורת הממוצעת בישראל יכולים להביא להפחתה באחוזי המס ואתם עשויים להגיש בקשה להחזר מס על משיכת קרן פנסיה ואכן גם לקבל אותו.

  • כל מי שיש לו אחוזי נכות – יהיה זכאי להחזר מס על משיכת קרן פנסיה.

כל מי שיש לו נכות מוצהרת מטעם הביטוח הלאומי ומי שעבר את הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי שקבעה את אחוז הנכות שלו, יהיה זכאי להחזר מס על משיכת פנסיה, וכמובן שההחזר יחושב על פי אחוזי הנכות שיש לבן אדם.

ככל שאחוזי הנכות שינתנו לאדם יהיו גבוהים יותר כך גם גובה החזרי המס עבור משיכת קרן פנסיה יהיה גבוה יותר.

מדוע המדינה מטילה מס על משיכת כספי הפנסיה

זה ממש לא מקרי שהמדינה מעלה את המס עבור משיכת כספי הפנסיה ומהלך זה נעשה כדי להבטיח עבורכם הכנסה מספקת בגיל הפרישה.

רבים מהאזרחים מזלזלים בגיל הזקנה ובטוחים שהם יוכלו לעבוד בכל הגילאים – מה שלא בהכרח נכון עבור גיל הפרישה שלהם ובעבר אף קראו מקרים רבים שאנשים היו יוצאים לפנסיה ולא היה מה לקבל מלבד את כספי הביטוח הלאומי שקבועים בחוק ועומדים על קצבה של 2500 ₪.

בימינו, במיוחד עם יוקר המחיה ההולך וגודל – הממשלה מעוניינת בכך שהאזרחים לא יורידו את כספי הפנסיה בקרן שלהם ולכן, מטילה על אלו שכן מורידים את אחוז המס הגבוה כל כך, כי בלי האחוז הזה סביר להניח שכמעט כולם היו מורידים את הכספים ששוכבים להם בקרן.

החזר מס בגין משיכת כספי פנסיה עם חברת וינטקס

אנחנו בחברת וינטקס עוזרים לשכירים ולעצמאים עם תחום החזר המס על משיכת קרן פנסיה, כי אנשים רבים מעוניינים למשוך את הכספים שלהם ורבים אינם יודעים כי הם לא בהכרח חייבים לקבל את אחוזי המס הגבוהים הקבועים בחוק!

החזר מס של 35% זהו איבוד מאוד גבוה מסך כספי הפנסיה שלכם וחבל לאבד יותר משליש מסך כל הכספים שנאגרו לכם בשנים האחרונות – זה בדיוק למה השירות שלנו נועד לעזור לכלל האזרחים שפשוט לא יודעים כי הם לא חייבים לשלם את המס הגבוה, כל שתצטרכו לעשות כדי לבדוק את הנושא זה פשוט להשאיר לנו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם עם בחינת מצבכם ובדיקת זכאותכם להחזר מס על משיכת קרן הפנסיה.

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה