החזר מס על ביטוח חיים כל מה שצריך לדעת

עשיתם ביטוח חיים? חשוב שתדעו שאתם זכאים להחזר מס בהמשך נפרט בדיוק מהו הסכום המקסימלי? איך ניתן לקבל החזר מס על ביטוח חיים? ועוד.

קצרים בזמן? פנו אלינו ונבדוק עבורכם כיצד ניתן לקבל החזר מס על ביטוח חיים.

החזר מס לאחר ביצוע ביטוח חיים למשכנתא

רקע כללי:

בישראל דמי ביטוח חיים המשולמים נחשבים כהוצאה הניתנת לניכוי מס. המשמעות היא שמבוטחים יכולים לתבוע החזר על ביטוחים אגב ישנם מספר ביטוחים שניתן לקבל עבורם החזר מס.

זכאות להחזר מס מתי ואם:

 

כדי לזכות בהחזר מס על דמי ביטוח חיים בישראל, עליך לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • פוליסת ביטוח החיים חייבת להיות מונפקת על ידי חברת ביטוח מוכרת.
  • הפוליסה צריכה להיות בתוקף במהלך שנת המס בגינה נתבע ההחזר.
  • על המבוטח שילם מסים על הפרמיות במהלך שנת המס.

פוליסות ביטוח חיים יכולות להציע מספר הטבות כספיות, לרבות החזרי מס במקרים מסוימים. בישראל, מבוטחי ביטוח חיים עשויים להיות זכאים לעד 25% מסכום ההפקדה השנתי, כאשר הסכום המקסימלי 34,000 ש”ח כל סכום מעל לא יאפשר החזר מס. 

כיצד לתבוע את החזר המס בגין ביטוח חיים:

 

כדי לתבוע את החזר המס, יש למלא את הטפסים המתאימים ולספק הוכחה לתשלום פרמיות, כגון טופס 135 ועוד. טפסים אלו נמצאים באתר רשות המיסים בישראל, ויש להגישם למשרד המתאים.

אתגרים וטעויות נפוצות:

אחד האתגרים המרכזיים בתביעת החזר מס בגין דמי ביטוח חיים בישראל הוא איסוף כל התיעוד הדרוש. חשוב לשמור תיעוד מדויק ולהתייעץ עם איש מקצוע בתחום המס אם יש לך שאלות כלשהן. טעות נפוצה נוספת היא אי הבנת חוקי המס והתקנות הקשורים לביטוח חיים. כדי להתגבר על כך, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום המס שיוכל ללוות אתכם בתהליך ולוודא שאתם תובעים את כל ההטבות להן אתם זכאים.

סיכום:

לסיכום, פוליסות ביטוח חיים יכולות להציע הטבות כספיות בדמות החזרי מס על הפרמיות ששולמו. על ידי הבנת הקריטריונים לזכאות, איסוף התיעוד הדרוש והתייעצות עם איש מקצוע בתחום המס, תוכלו להבטיח שתקבלו את החזר המס לו אתם זכאים. כמו תמיד, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת החלטות הקשורות למס.

 

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה