גידול ילד עם צרכים מיוחדים הינו מאמץ מאתגר ויקר עבור ההורים. בנוסף לדרישות הרגשיות והפיזיות של טיפול בילד בעל צרכים ייחודיים, ישנן לרוב הוצאות כספיות משמעותיות הנלוות למתן טיפול רפואי מיוחד, טיפול וציוד.

כדי לסייע בהקלת הנטל הכלכלי על משפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים, מדינת ישראל מציעה הקלה מיוחדת במס עבור משפחות אלו. החזר המס הכרחי עבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שכן הוא מסייע בקיזוז ההוצאות הנוספות העומדות בפניהם ומעניק להם סיוע כלכלי נחוץ.

 

מהם התנאים לקבלת החזר במס עבור משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים?

הקלה במס להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ניתנת באחד מהמצבים המפורטים להלן:

  1. הילד אובחן בשיתוק או אובדן של אחת הגפיים ע”י נוירולוג או רופא להתפתחות הילד.
  2. הילד אובחן כעיוור על ידי רופא העיניים.
  3. אובחן במוגבלות שכלית ע”י נוירולוג או רופא להתפתחות הילד.
  4. ההורים מקבלים גמלת ילד נכה או זכאים לגמלת ילד נכה.

במקרה שהילד עבר את גיל 18, ניתנת הזכאות להטבה זו אם לילד הבגיר נקבעה דרגת אי כושר השתכרות בשיעור של 74 אחוזים לפחות.

 

שווי ההטבה במס

ההטבה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים הינה 2 נקודות זיכוי עבור הורים שעומדים בתנאי הזכאות.

 

מהו תהליך מימוש ההטבה?

כמו כל נקודת זכות, יש להגיש בקשת זיכוי ממס בכל שנה מחדש באמצעות טופס 101. במידה והסתיימה שנת המס ולא הוגשה הבקשה לקבלת זיכוי ממס בעבור ילד עם צרכים מיוחדים, ניתן למלא טופס החזר מס מסודר עד 6 שנים אחורה מסיומה של השנה הקלנדרית הנוכחית.

 

פנו לחברה להחזרי מס לסיוע בקבלת ההחזרים

מומחה להחזרי מס יכול לעזור לך לקבל את החזר המס שלך בצורה מהירה ויעילה יותר על ידי ניווט בחוקי המס והתקנות המורכבים הקשורים להחזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים. יש להם את הידע והניסיון לזהות אילו הוצאות זכאיות להחזר המס, וכיצד לתעד ולדווח עליהן כראוי בדוח המס שלך.

הם גם יכירו את המועדים, הטפסים והדרישות להחזר מס ויכולים לעזור לכם להימנע מטעויות נפוצות שעלולות לעכב את התהליך. יתרה מזאת, מומחה להחזרי מס יכול גם לעזור לך לתבוע כל זיכוי מס וניכויים אחרים שאתה עשוי להיות זכאי להם, ולמקסם את סכום ההחזר שלך. בפשטות- הזמנת מומחה להחזרי מס יכולה לחסוך לכם זמן וכסף ולהבטיח שתקבלו את ההחזר המקסימלי המגיע לכם! פנו לווינטקס להגשת בקשה להחזרי מס בקלות ובמהירות!

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה