מדינות רבות, ביניהן ישראל, מעניקות זיכוי מס לאנשים שתורמים בכדי לעודד תרומות ותמיכה בארגונים ומטרות המועילות לקהילה. על ידי מתן זיכוי מס, המדינות מספקות תמריץ לאנשים ולעסקים לתרום לארגונים מוסמכים, כגון קבוצות ללא מטרות רווח, בתי ספר ומוסדות דת.

זיכויים אלו מאפשרות לעסק לקזז את עלות התרומה עם ההכנסות החייבות במס ובכך לצמצם את חבות המס של בעל העסק באותה השנה. בנוסף, על ידי מתן זיכוי מס עבור תרומות, מדינות גם עוזרות לתמוך בארגונים המספקים שירותים ותוכניות חיוניים לקהילות שלהם, כגון חינוך, בריאות ושירותים חברתיים. ארגונים אלה מסתמכים לעתים קרובות על תרומות כדי לממן את הפעולות והתוכניות שלהם, כך שזיכויי מס יכולים לעזור להבטיח שיש להם את המשאבים הדרושים להם כדי להמשיך בעבודתם.

מי זכאי לזיכוי ממס הכנסה בעבור תרומות?

עפ”י סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, כל אדם שתרם מעל 190 שקלים במהלך שנה קלנדרית למוסד ציבורי אשר קיבל אישור מתאים לתרומה הזכאית לזיכוי ממס, זכאי לזיכוי ממס הכנסה באותה השנה.

גובה הזיכוי הוא סך של 35% מסך התרומות ליחידים ולעסקים שאינם חברה בע”מ

מי מוגדר כמוסד ציבורי בעל אישור מתאים?

על מנת שמוסד ציבורי יוגדר כמוסד מתאים בעל אישור להחזר עבור תרומה, הוא צריך לענות על הקריטריונים הבאים:

א. המוסד צריך לקדם מטרות ציבוריות ללא אף כוונת רווח.

ב. המוסד קיבל אישור לפי סעיף 46.

כיצד מתקבל הזיכוי ממס הכנסה בעבור תרומה?

לרוב, הטבת המס בעבור תרומה מתקבלת לאחר שנת המס בצורה של החזר מס ולא במהלך אותה השנה הקלנדרית.

אם הבקשה להחזר מס מתקבלת באותה השנה הקלנדרית, העובד השכיר יכול לקבל את ההטבה במסגרת השכר החודשי שמקבל ממקום העבודה שלו.

מדוע לפנות לחברה מקצועית לצורך קבלת החזר מס?

פנייה לחברה המתמחה בסיוע לאנשים פרטיים ועסקים לקבל החזרי מס על תרומות יכולה להיות מועילה מכמה סיבות. ראשית, לחברות המתמחות בהחזרי מס יש את הידע והמומחיות כדי לנווט בחוקי המס והתקנות המורכבות הקשורות לתרומות לצדקה. החברות מבינות את הדרישות לתביעת החזר מס עבור תרומות ויכולות לסייע להבטיח שאתה מנצל את כל הטבות המס להן אתה זכאי. שנית, חברות אלו יכולות לעזור לך לשמור תיעוד מדויק ותיעוד של התרומות שלך, דבר חיוני לתביעת החזר מס. הן גם יכולות לעזור לך להבין את המועדים והטפסים הנדרשים כדי לתבוע את ההחזר. צריכים סיוע בקבלת החזר מס בעבור תרומה שתרמתם? סייעו לנו לחסוך לכם זמן וכסף רב, אנו מבטיחים לכם שלא תצטרכו להתעסק באף שלב בתהליך!

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה