קיבלתם בונוס מהעבודה? כל הכבוד, עכשיו הגיע הזמן גם לקבל החזר מס על בונוסים.

אם קיבלתם בונוס שנתי במקום העבודה שלכם, זה אומר 2 דברים עיקריים: אחד הוא, שאתם עובדים איכותיים ומגיע לכם את הכבוד הראוי לכם. שנית, כעת זה הזמן לבדוק אפילו זכאות נוספת, הזכאות בגין החזר מס על בונוסים בעבודה. כיצד זה עובד, ומה צריך לדעת כדי לקבל כסף לעו”ש? – קראו כאן.

בונוס מטעם העבודה – חשוב לוודא שלא יעלה לכם כסף!

הדבר האחרון שהייתם רוצים שיקרה זה, שהבונוס שקיבלתם מטעם מקום העבודה יעלה לכם כסף בכיס. מבחינה הגיונית, זה לא אמור לקרות, אבל כדי שזה באמת לא יקרה, חשוב לוודא שאתם לא משלמים שיעורי מס הכנסה גבוהים בגין הבונוס. כדי לוודא שאינכם משלמים כפול, עליכם לפעול באופן הבא:

  1. הגשת בקשה להחזרי מס: קבלת החזר מס על בונוס שנתי תצריך ממכם לבדוק את זכאותכם להחזרי מס לשכירים.
  2. הגשת הבקשה בפועל: על מנת שהבקשה תצלח ותהיו זכאים להחזרי המס, חשוב להקפיד למלא את כלל הטפסים והמסמכים בצורה המדויקת ביותר.

החזרי מס על בונוסים שנתיים – מי זכאים?

בפקודת מס הכנסה בישראל, ישנם מקרים שונים אשר יכולים לזכות שכירים בהחזרי מס. אחד הקריטריונים העיקריים לקבלת ההחזר הוא, הקריטריון של פערי השכר השנתיים. במילים אחרות, כאשר נמצא כי עובד שכיר שילם מס עודף לאורך שנת המס, אותו עובד יהיה זכאי להחזר מס. הנה כמה מהמקרים אשר עשויים לזכות בהחזרי מס:

מקרים המזכים בהחזרי מס מידע נוסף
שינויים בגובה השכר אלו כוללים לא רק החזר מס על בונוס שנתי בעבודה, אלא גם העלאות בשכר, פיטורין ועוד.
אחוזים על עסקאות חשוב לתאם מס על מנת שלא תשלמו שיעורי מס גבוהים.
יציאה לחופשה הכוונה בד”כ תהיה ליציאה לחופשה ללא תשלום, מה שיוצר שינויים בגובה השכר לאורך שנת המס.

לסיכום, איך מקבלים החזר מס על בונוס שנתי?

כפי שתגישו בקשת החזר מס בגין כל סיבה אחרת, כך גם תגישו בקשת החזר מס על בונוס שנתי מטעם מקום העבודה. יש לכך טפסים ייעודיים המצריכים מילוי מדויק של כלל הפרטים, לרבות טופס 135 המיועד לשכירים. 2 האופציות העיקריות עבור מי שמעוניינים להגיש את הבקשה הן:

  1. הגשה עצמאית: ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי מול רשות המיסים, אך יש לצפות לבירוקרטיה מורכבת והמון פרים קטנים וחשובים.
  2. סיוע חיצוני: ניתן להגיש את הבקשה בסיועה של מנהלת החשבונות שלכם, רואה החשבון שלכם או באמצעות חברות צד ג’ פרטיות.

חשוב לציין, ניתן להגיש את הבקשה גם בצורה רטרואקטיבית. אם עברו מספר שנים מאז שקיבלתם את הבונוס (עד 6 שנים), עדיין תוכלו להגיש בקשת החזר מס על בונוס שנתי ממקום העבודה.

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה