אין ספק שמשרתי מילואים זכאים לכל ההערכה שבעולם, ועל כן טוב לדעת שגם המדינה אינה מוצאת לנכון לגבות מהם מס הכנסה עבור תקופת השירות. כל זאת נחמד, רק חבל שלא הייתם מודעים לכך ברגע האמת? ובכן ייתכן שעדיין ניתן ליהנות מההטבה. כיום ניתן יחסית בקלות, ואף באופן מקוון, להשיג החזרי מס. שנרחיב?

תמיד כיף לגלות שמגיעים כספים בחזרה מטעם המדינה, במיוחד אם תרמתם מעצמכם לטובת ביטחון המדינה. במקביל, אדם שמלאו לו 18, שסיים שירות סדיר, שכשיר לשרת ושלא קיבל פטור משירות מילואים, ייעשה בממוצע כ23 ימי מילואים בשנה, ולכן אותו החזר מס עשוי להיות רלוונטי (ומשתלם) עבור נתח משמעותי בציבור. גם עבורכם? מוזמנים לגלות!

 

החזרי מס מילואים

עושים מילואים? מוזמנים לגלות האם מגיע לכם החזר מס!

 

בעבר מילואימניקים נאלצו לשלם אחוזי מס בגין התמורה שקיבלו עבור ימי המילואים, אך כיום טוב לדעת שהמצב השתנה. אם כן מהי בדיוק ההטבה? היעזרו בנתונים הבאים:

 • מי שמשרת בין 10 ל14.5 ימים בשנה זכאי לחצי נקודת זיכוי. 
 • מי שמשרת בין 15 ל19.5 ימים בשנה זכאי לנקודת זיכוי. 
 • מי שמשרת בין 20 ל36.5 ימים בשנה זכאי לנקודה וחצי זיכוי. 
 • מי שמשרת מעל ל37 ימים בשנה זכאי לשתי נקודת זיכוי. 

*מדי שנה הערך של נקודת זיכוי משתנה. נכון לשנת 2023 נקודת זיכוי שווה כ2,820 ש”ח.

כך מממשים את ההטבה!

 

על מנת לממש את ההטבה, נדרש להיות אקטיביים. אל תצפו שרשות המיסים תגדיל ראש ותבצע זאת עבורכם, אם כי זה בהחלט היה יכול להיות נחמד. מה אם כן עליכם לעשות? לפנות לרשות המיסים וליישר קו עם סך שלבי הפעולה הנדרשים. על מנת להקל עליכם, ריכזנו עבורכם שלב אחר שלב כל שנחוץ לעשות:

 • יש להוריד טופס 135 (טופס בקשה עבור החזר מס), למלא ולהגישו לפקיד השומה. 
 • יש להשיג מהמעביד טופס 106 (מרכז את סך ההכנסות לאותה שנת מס).
 • יש להשיג מסמך שמעיד על תקופת שירות המילואים, נכון לשנת המס הרלוונטית. 
 • יש לארגן צילום של צ’ק (לטובת אימות פירטי הבנק).

שונאים בירוקרטיה? מוזמנים לקבל עזרה!

 

לכאורה, 4 פעולות פשוטות. במציאות, מדובר בלא מעט השקעה של זמן. יש להרים טלפונים, לחפש, לתאם תור, להתנהל מול פקיד השומה וכדומה. מבקשים לחסוך מעצמכם את סך ההתעסקות? תמיד ישנה דרך יותר פשוטה, ובמקרה זה ניתן לפנות אל חברה להחזרי מס. כל שצריך לעשות זה לפנות לאחת איכותית, לציין מהו הצורך ולאפשר לחברה לחזור אליכם עם התאריך שבו תקבלו ישירות לחשבון הבנק את ההחזר הכספי. 

חושבים שחבל על ההוצאה? ובכן יש לקחת בחשבון שכל עוד פונים אל חברה להחזרי מס מקצועית, ניתן לנצל את ההזדמנות כדי לבחון אלו עוד החזרי מס לא מנוצלים מחכים מאחורי הקלעים, ואכן לא מעט אנשים שפונים להשיג החזר מס מילואים, על הדרך מגלים שהם זכאים לקבל החזר מס שלילי, החזר מס לחיילים משוחררים, החזר מס לאנשי קבע וכדומה. מסקנה? מדי כמה שנים שווה לערוך בדיקה מקיפה מול חברה שאחראית על החזרי מיסים, במיוחד כיוון שברוב המקרים ניתן לקבל את ההחזר באופן רטרואקטיבי. 

החזר מיסים רטרואקטיבי

 

שנים שאתם עושים מילואים ורק עכשיו מגלים שיש דבר כזה החזר מס מילואים? ראשית אתם צודקים! זה אכן לא בסדר שמידע שכזה לא מועבר באופן יותר מסודר, אך לפחות טוב לדעת שניתן לנצל זאת עד כ6 שנים אחורה, כך שאם בששת השנים האחרונות צברתם לא מעט שעות מילואים, נראה שאתם עומדים לקבל סכום נאה.

כאן נחזור ונחדד שההתנהלות עשויה להיות עצמאית, אך כאשר מבקשים לקבל החזר עבור כמה שנים, בהחלט יש טעם לקבל עזרה מקצועית, במיוחד כאשר מדובר בכמות יחסית גדולה של מסמכים שנדרש לאתר ולהציג. 

הטבות נוספות

 

אם זו פעם הראשונה שאתם שומעים אודות החזר מס מילואים, מאוד יכול להיות שפספסתם מגוון הטבות נוספות ששמורות למשרתי מילואים. מוזמנים לבחון האם אתם מכירים (וממשים) את ההטבות הבאות:

 • עבור ימי מילואים אין לשלם ביטוח לאומי. 
 • יצא לכם לשרת בין 5 ל9.5 ימי מילואים ברציפות? תוודאו שקיבלתם מטעם צה”ל 200 ש”ח (מיועדים עבור השתתפות בהוצאות השונות). 
 • יצא לכם לשרת בין 32 ל60 ימים בשנה? ראשית כל הכבוד, שנית טוב לדעת שמגיע לכם תגמול של 133 ש”ח ליום, או 66 ש”ח עבור חצי יום. כמו כן, הדבר נכון גם אם בוחרים לשרת לאחר גיל 45.

רגע לפני שמממשים החזרי מס אבודים

 

לסיכום נציין שאם המידע חדש לכם, אך אינכם זוכרים כמה ימי מילואים עשיתם בשנה, כל נדרש לעשות זה לפנות אל קצינת הקשר ולברר. מה עוד ראוי לדעת? ובכן אם במקביל לנקודה הנ”ל זכאים להחזרי מס נוספים, בהחלט ייתכן שניתן לצבור את סך הנקודות ולממש אותן ביחד, אם כי לשם כך מוטב לקבל ייעוץ מקצועי. מה עתה? תהיו גברים ותעבירו את המידע הזה גם לשאר החברים במדים. תציינו זאת בקבוצה של יחידת המילואים, כך שכמה שיותר אנשים ייצאו מורווחים.  

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה