מייצגים מורשים במס הכנסה 311191100​

החזר מס בגין משיכת פנסיה

בדקו עכשיו בצורה קלה, נוחה, בטוחה וללא דאגות

אחד החסכונות החשובים שאנחנו עושים בחיינו ואמור לשרת אותנו בגילאים המבוגרים יותר הינו חסכון פנסיוני המופרש לקרן פנסיה בחברה מיועדת ובהגיענו לגיל הפרישה, הכספים הללו עוזרים לנו להתקיים לצד תשלום הביטוח הלאומי שכל אזרח בישראל מקבל אותו על פי חוק.

אך, מה קורה אם במקרה אנחנו נרצה למשוך את כספי קרן הפנסיה לפני גיל הפרישה?

כמה מס נשלם על משיכת קרן פנסיה?

כל מי שרוצה למשוך את כספי הפנסיה שלו לפני גיל הפרישה, יצטרך לשלם 35% מס על המשיכה (על פי חוק).

גם אם משכתם רק חלק מהסכום שנמצא בקרן הפנסיה שלכם הרי שעבור הסכום שמשכתם אתם תצטרכו לשלם 35% מס.

אך באילו מצבים אתם תוכלו לעשות החזר מס על משיכת קרן פנסיה, ועד כמה אפשרי לקבל את הכספים שלכם בחזרה? 

הנה מספר פרמטרים שבהם, אתם תהיו זכאים להחזר מס על משיכת פנסיה:

  • החזר מס על משכית קרן פנסיה עבור מי שהמשכורת החודשית שלו אינה עוברת את המשכורת המינימאלית בישראל.

כל מי שמרוויח פחות מהמשכורת המינימאלית בישראל, יהיה זכאי להחזר מס על משיכת קרן פנסיה בעוד שאחוז ההחזר יקבע על ידי פקיד השומה בעת הצהרה על סה"כ ההכנסות מתחילת השנה.

פעמים רבות, יכול האזרח לקבל הנחה של מספר אחוזים מועטים להחזר המס עבור משיכת קרן פנסיה ויהיו גם מקרים שבהם ההפחתה תהיה גם ב10-20 אחוזים.

  • החזר מס על משיכת פנסיה לכל מי שיש לו ילד עד גיל 18.

לא בכל המקרים תינתן הנחה על אחוז החזר המס של כספי הפנסיה עקב מספר הילדים שיש למשפחה, כי מה שבוחנת רשות המיסים זהו גובה ההכנסה של המשפחה ולא בהכרח את כמות הילדים.

אך, מספר הילדים מתחת לגיל 18 יחד עם הכנסות מתחת למשכורת הממוצעת בישראל יכולים להביא להפחתה באחוזי המס ואתם עשויים להגיש בקשה להחזר מס על משיכת קרן פנסיה ואכן גם לקבל אותו.

  • כל מי שיש לו אחוזי נכות – יהיה זכאי להחזר מס על משיכת קרן פנסיה.

כל מי שיש לו נכות מוצהרת מטעם הביטוח הלאומי ומי שעבר את הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי שקבעה את אחוז הנכות שלו, יהיה זכאי להחזר מס על משיכת פנסיה, וכמובן שההחזר יחושב על פי אחוזי הנכות שיש לבן אדם.

ככל שאחוזי הנכות שינתנו לאדם יהיו גבוהים יותר כך גם גובה החזרי המס עבור משיכת קרן פנסיה יהיה גבוה יותר.

מדוע המדינה מטילה מס על משיכת כספי הפנסיה

זה ממש לא מקרי שהמדינה מעלה את המס עבור משיכת כספי הפנסיה ומהלך זה נעשה כדי להבטיח עבורכם הכנסה מספקת בגיל הפרישה.

רבים מהאזרחים מזלזלים בגיל הזקנה ובטוחים שהם יוכלו לעבוד בכל הגילאים – מה שלא בהכרח נכון עבור גיל הפרישה שלהם ובעבר אף קראו מקרים רבים שאנשים היו יוצאים לפנסיה ולא היה מה לקבל מלבד את כספי הביטוח הלאומי שקבועים בחוק ועומדים על קצבה של 2500 ₪.

בימינו, במיוחד עם יוקר המחיה ההולך וגודל – הממשלה מעוניינת בכך שהאזרחים לא יורידו את כספי הפנסיה בקרן שלהם ולכן, מטילה על אלו שכן מורידים את אחוז המס הגבוה כל כך, כי בלי האחוז הזה סביר להניח שכמעט כולם היו מורידים את הכספים ששוכבים להם בקרן.

החזר מס בגין משיכת כספי פנסיה עם חברת וינטקס

אנחנו בחברת וינטקס עוזרים לשכירים ולעצמאים עם תחום החזר המס על משיכת קרן פנסיה, כי אנשים רבים מעוניינים למשוך את הכספים שלהם ורבים אינם יודעים כי הם לא בהכרח חייבים לקבל את אחוזי המס הגבוהים הקבועים בחוק!

החזר מס של 35% זהו איבוד מאוד גבוה מסך כספי הפנסיה שלכם וחבל לאבד יותר משליש מסך כל הכספים שנאגרו לכם בשנים האחרונות – זה בדיוק למה השירות שלנו נועד לעזור לכלל האזרחים שפשוט לא יודעים כי הם לא חייבים לשלם את המס הגבוה, כל שתצטרכו לעשות כדי לבדוק את הנושא זה פשוט להשאיר לנו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם עם בחינת מצבכם ובדיקת זכאותכם להחזר מס על משיכת קרן הפנסיה.

שתפו אותנו

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
תוכן עניינים

מאמרים נוספים בנושא

החזר מס להורים גאים

החזר מס להורים גאים

מדינת ישראל מעניקה הטבות מס להורים לילדים, במטרה לסייע בהוצאות גידול הילדים. הטבות אלו כוללות קצבת ילדים ונקודות זיכוי ממס הכנסה. עד לשנת 2017, הטבות

החזר מס לנכי צה"ל

החזר מס לנכי צה"ל

מדינת ישראל מעניקה לנכי צה"ל הטבות רבות, במטרה לסייע להם להתמודד עם נכותם ולשפר את איכות חייהם. אחת ההטבות החשובות הניתנות לנכי צה"ל היא החזר