החזר מס היא פעולה שבה אזרח או עסק שילם מס למדינה כחלק מחוקי המס הנהוגים בה, אולם התברר, בדיעבד, שהוא שילם יותר מס ממה שהוא היה צריך לשלם.
במקרה כזה, משלם המס זכאי לקבל החזר כספי מהמדינה בגובה עודף המס ששילם.

תהליך זכאות להחזר מס

תהליך הגשת הבקשה נעשה מול גורמי המיסוי הרשמיים במדינה והוא מצריך בקיאות והיכרות עם חוקי המיסוי השונים וגם מסמכים המעידים על עמידה בכללי הזכאות במיסוי.

תהליך בדיקה להחזר מס, הוא הליך בירוקרטי שלעיתים מרתיע אנשים מלהיכנס אליו, מחשש להליך ממושך, חוסר ידע ואפילו חשש שיתגלה שצריכים לשלם יותר. במקרים כאלו ניתן לפנות לחברה כמו  wintax המבצעת בדיקה מקדימה ומוודא שקיימת זכאות להחזר ואז מבצעת את כל התהליך עבור הלקוח.

למידע נוסף: למי מגיע החזר מס?

זכאות להחזר מס -הולכים לאיבוד באפשרויות

תקנות המיסוי מאפשרות זכאות להקלה במס, סביב הרבה מאד תחומים פיננסים, החל משכר עבודה, ביטוחים, פנסיה, קופות גמל, תשלום מס שבח, כולל זיכוי מס לאוכלוסיות כמו, יולדות, חיילים ובני הגיל השלישי.

בדיקת החזר מס הכנסה

זהו אולי התחום המרכזי עבורו ניתן לקבל החזר.

אם אתם שכירים או עצמאיים, אתם משלמים מס על ההכנסות שלכם ולא תמיד יודעים להפחית מהתשלום כסף בעקבות זכאויות מיסוי. לעיתים, הזכאות היא חלקית ויחסית נמוכה ויש אנשים שלא מתייחסים אליה בכלל, אולם לאורך שנים, הסכומים הללו מצטברים ויכולים להיות משמעותיים מאוד.

בדיקת החזר מס הכנסה לפי תעודת זהות

החזר מס הוא תהליך אישי של כל מי ששילם מיסים והוא מתחיל בפרטי הזהות וממנה מתחילים להיגזר זכאויות בהתאם לנתונים או לפעולות הפיננסיות.

שאלות נפוצות

מה זה בדיקת החזר מס שלילי?

זהו שם אחר לפעולה הבודקת, אם תושב משלם מס שילם יותר מדי מס לגורמי המס במדינה.

האם בדיקת החזר מס לשכירים קלה יותר מאשר לעצמאים?

ברמה העקרונית התשובה היא כן. זאת משום שעצמאים מבצעים המון פעולות פיננסיות בתחומים שונים הקשורות לניהול ותפעול העסק ויש להם יותר מרחבי זכאות, מכאן גם תהליכי בדיקה והבחינה יהיו מורכבים יותר.

למידע נוסף בנושא: החזרי מס לשכירים.

מתי מבצעים בדיקת זכאות החזר מס?

בדיקת הזכאות נעשית לאחר סיומה של שנת המס. ניתן לבצע בדיקה כל שנה ובכל מקרה עד לשש שנים רטרואקטיבי.

למידע המלא: על כמה שנים אחרוה אפשר לבקש החזר מס?

טיפים שיקלו בביצוע תהליכי בדיקת זכאות להחזר מס

שמרו קבלות וחשבוניות על כל דבר שרכשתם וקשור להתנהלות הפיננסית שלכם. זו תהיה הדרך לבדוק החזר הוצאות על נושאים המוכרים להקלה במס.

לעצמאים מומלץ להשתמש בתוכנות ניהול חשבונות למעקב מסודר ושימור מידע.

פנו לחברה מקצועית העוסקת בתחום, שתוכל למקסם עבורכם את הבדיקה ולחסוך לכם הרבה זמן במילוי טפסים, קריאת תקנות וזכאויות.

רשות המיסים מציע סוג של מחשבון החזר מס כללי, שיכול לתת תמונת מצב ראשונית לזכאות החזר מס. אם זאת, לשם מיצוי כל ההחזרים נדרש לבצע עבודה מקיפה ויסודית של איסוף נתונים ומסמכים.

לקריאה נוספת בנושא:

איך מגישים בקשה להחזר מס?

 

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה