מייצגים מורשים במס הכנסה 311191100​

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

בדקו עכשיו בצורה קלה, נוחה, בטוחה וללא דאגות

החזר מס הכנסה הוא החזר כספי שמקבל אזרח או תושב ששילם מיסוי והתברר בסיום שנת המס כי שילם יתר על המידה.

אמנם רשות המיסים, לעיתים, מגלה בעצמה פערי תשלום מס ואף מחזירה כסף למי ששילמו מעבר לנדרש, אך זה קורה נקודתית וסביב מקרים מסוימים שהמערכת טיפלה בהם.

במרבית המקרים, על משלם המס להגיש להם בקשה מסודרת לקבלת החזר המס.

5 שאלות סביב פרק הזמן לקבלת החזר מס

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

באופן עקרוני ועל פי חוק, במידה והוגשו כל המסמכים הנדרשים ואלו מסמכים תקינים מבחינת אימות והמקור שלהם ואין בעיות טכניות או מנהלתיות, הבקשה תידון בפרק זמן של עד 90 יום. לאחריו, במידה ויש זכאות להחזר מס, ההחזר יבוצע ישירות לחשבון הבנק של הזכאי המופיע במערכת אגף המיסוי.

עם זאת, יש פעמים שרשות המיסים לא עומדת בפרק הזמן המוגדר, עקב תקופות מסוימות של עומס (כמו תקופת הגשת המס השנתי).

90 יום לקבלת החזר מס לא נשמע פרק זמן ארוך, מדוע רבים לא מגישים בקשה?

הסיבה לכך שרבים נמנעים מלהגיש בקשות להחזר מס, נובעת לא מפרק הזמן של המתנה לקבלת ההחזר, אלא מפרק הזמן והפעולות הנדרשות להגשת הבקשה.

הגשת הבקשה מצריכה, איסוף מסמכים, נדרשת אותנטיות של המסמכים כמו נאמנות למקור ומסמכי מקור, יש להמציא טפסי מידע מסכמים מחברות הביטוח, חברת הפנסיה, המעסיק ועוד.

העיסוק בכך מצריך זמן, פניות והרבה סובלנות שלאנשים לא תמיד יש.

לכן, רבים פונים לחברות מקצועיות כמו wintax שיבצעו עבורם את בדיקת ההחזר בתמורה לאחוז מסויים מההחזר.

עד מתי מקבלים החזר מס?

בקשה לקבלת החזר מס יכולה ללכת אחורה עד לשש שנות מס אחרונות. מעבר לכך' גם אם ישנה זכאות לקבלת החזר, לא ניתן להגיש בקשה ולא ניתן לקבל החזר. לכן מומלץ לכל מי שמשלם מיסים לבצע בדיקת החזר מס אחת לכמה שנים.

למאמר המלא בנושא: על כמה שנים אחורה אפשר לבקש החזר מס?

האם ניתן להאיץ את תקופת הזמן של ההמתנה עד לקבלת החזר המס?

באופן עקרוני אין דרך להאיץ את התהליך, מהירות התהליך תלויה בעומסים של רשות המיסים. תיתכן, לעיתים, שונות במהירות המענה, סביב אזורים גיאוגרפים מסוימים בהם יש פחות עומס של פקידי המס האזוריים.

עם זאת, חשוב לדעת שאם הוגשו כל המסמכים ובמועד, גם אם התהליך ייקח יותר זמן, התהליך יתבצע והמקור הכספי להחזר הוא בטוח, שכן מדובר במדינת ישראל שהינה גוף יציב מבחינה המסוגל לעמוד בתשלומי החזרים.

כמה זמן לוקח לקבל החזר רק עבור תחום אחד זכאות מיסוי?

לרוב, בקשת זכאות לקבלת החזר המס, מוגשת סביב מספר תחומי זכאות יחדיו, שכן אדם ממוצע מתנהל פיננסית בכמה תחומים בהם ישנה זכאות.

אמנם, לכאורה, כאשר מוגשת בקשה סביב נושא מסוים, כמו זכאות על ביטוחים, תהליך הבדיקה יותר פשוט, אך עדיין מדובר בתהליך בדיקה המושפע מעומס של המערכת. בשורה התחתונה לא צפוי שינוי משמעותי בפרק הזמן שלוקח לקבל החזר מס.

לסיכום

אנחנו בחברת WINTAX מתמחים בהשגת החזרי מס לשכירים בסכום המקסימלי האפשרי! לקבלת מידע נוסף והתחלת השירות צרו איתנו כבר עכשיו!

שתפו אותנו

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
תוכן עניינים

מאמרים נוספים בנושא

החזר מס להורים גאים

החזר מס להורים גאים

מדינת ישראל מעניקה הטבות מס להורים לילדים, במטרה לסייע בהוצאות גידול הילדים. הטבות אלו כוללות קצבת ילדים ונקודות זיכוי ממס הכנסה. עד לשנת 2017, הטבות

החזר מס לנכי צה"ל

החזר מס לנכי צה"ל

מדינת ישראל מעניקה לנכי צה"ל הטבות רבות, במטרה לסייע להם להתמודד עם נכותם ולשפר את איכות חייהם. אחת ההטבות החשובות הניתנות לנכי צה"ל היא החזר