מייצגים מורשים במס הכנסה 311191100​

טופס 1301

בדקו עכשיו בצורה קלה, נוחה, בטוחה וללא דאגות

טופס 1301 הוא דו"ח שנתי לעצמאיים, אשר עצמאיים נדרשים למלא מידי שנה והוא מרכז את כל ההכנסות שלהם. את הטופס הזה כל עצמאי חייב למלא בכל שנה עבור השנה החולפת, ולמרות שניתן למלא אותו באופן עצמאי באתר של רשות המיסים, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות עבור עצמכם והעסק שלכם הוא לתת לרואה חשבון מוסמך ומקצועי לבצע את העבודה הזו עבורכם ולא לבצע את זה לבד, שכן כל טעות בדו"ח יכולה להוביל אתכם לקנסות מיותרים או בדיקות של רשויות המס שלא לצורך.

מה כולל טופס 1301?

  • טופס 1301 כולל כמה פרטים אותם תצטרכו למלא:
  • הפרטיים האישיים שלכם, ובמידה ויש לכם בן זוג רשום – אז גם פרטים אישיים שלו.
  • פרטים על ההכנסות החייבות במס, אותן יש לסווג על פי הקטגוריות השונות, וכן דיווח גם על ההכנסות של בן הזוג הרשום.
  • פירוט על נקודות הזיכוי במס שמגיעות לכם (לדוגמא, הורים עובדים, בעלי עסקים ביישובים המזכים אותם בנקודות זיכוי, גרושים, אקדמאים, בעלי מוגבלויות, עולים חדשים ועוד…)
  • פירוט של ההוצאות המוכרות לצורכי מס.

הגשת הטופס מחייבת הגשה של אסמכתאות לכל דבר שתמלאו בו כמו חשבוניות וקבלות על הכנסות והוצאות, רישיון וביטוח רכב, טופס 106 לשכירים, טופס 867 מהבנק, אישורים על קופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיות וכדומה.

לרוב, כאשר עובדים עם רואה חשבון הוא יבקש מכם מראש את כל המסמכים הנדרשים לו, ובהתאם לכך יוכל להכין עבורכם את הדו"ח האמור.

עד מתי יש למלא ולהגיש את הדו"ח השנתי?

את הדו"ח השנתי, הכולל את טופס 1301, יש למלא ולהגיש ברוב המקרים עד לתאריך 30 לאפריל בכל שנה, עבור השנה שעברה. יחד עם זאת ישנם מקרים בהם ניתן לבקש ולקבל הארכה, ולרוב זה גם משהו שמשרד רואה החשבון שלכם יוכל לטפל בו בעבורכם.

חשוב מאוד להקפיד על כך שכן אי הגשת דו"ח במועד המתאים, ללא אישור של פקיד השומה, יכולה לגרור קנס ואפילו עונשי מאסר, וכן במקרה שלא מוגש הדו"ח פקיד השומה יכול לקבוע את סכום ההכנסה החייבת במס ואת תשלומי המס הנדרשים מהנישום על פי שיקול דעתו בלבד, מה שיכול להציב אתכם מול הוצאות מס הרבה יותר גבוהות ממה שאתם באמת נדרשים לשלם.

אז אם אתם נדרשים למלא טופס 1301, זה בדיוק הזמן לפנות אל רואה חשבון מומחה ולעבוד על הדו"ח.
בהצלחה!

שתפו אותנו

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
תוכן עניינים

מאמרים נוספים בנושא

החזר מס להורים גאים

החזר מס להורים גאים

מדינת ישראל מעניקה הטבות מס להורים לילדים, במטרה לסייע בהוצאות גידול הילדים. הטבות אלו כוללות קצבת ילדים ונקודות זיכוי ממס הכנסה. עד לשנת 2017, הטבות

החזר מס לנכי צה"ל

החזר מס לנכי צה"ל

מדינת ישראל מעניקה לנכי צה"ל הטבות רבות, במטרה לסייע להם להתמודד עם נכותם ולשפר את איכות חייהם. אחת ההטבות החשובות הניתנות לנכי צה"ל היא החזר