טופס 1301 וטופס 135 הינם שני טפסים שונים המתאימים לאנשים שונים. טופס 1301 להורדה ניתן למצוא באתר רשות המיסים. מדובר בטופס מורכב אשר מתאים למי שנדרש בהגשת דו”ח שנתי בלבד.

טופס 135 – טופס דיווח שנתי המיועד לעצמאיים. טופס 135 להורדה תוכלו למצוא באתר רשות המיסים.

טופס 135 – טופס החזרי מס המיועד לשכירים או אנשים ללא עסק עצמאי אשר אינם נדרשים במילוי של טופס 1301.

סוגי הטפסים הנדרשים לצרף בעת מילוי טפסי 1301 או 135

 • טופס 106 או תלושי שכר – טופס 106 הוא טופס אשר מרכז תשלומים שביצע מעסיק לעובד שכיר והוא כולל סיכום של תלושי השכר מכל השנה, הפרשות לפנסיה וקרנות השתלמות וכן ניכוי של מס הכנסה במקור. את הטופס הזה נדרשים לצרף שכירים בעת מילוי טופס 135 או עצמאים אשר יש להם או לבן הזוג הרשום שלהם הכנסה גם כשכירים ומבצעים הגשת טופס 1301.
 • קבלות וחשבוניות – 1301 טופס המתאים לעצמאיים יכלול גם קבלות וחשבוניות הן על הכנסות והן על הוצאות מוכרות במס, וזה רלוונטי לעצמאיים בלבד. טופס 1301 מס הכנסה הוא טופס המתחשב בכל ההכנסות של הנישום, ובכל ההוצאות המוכרות למס, ולכן חשוב למלא את הטופס הזה בכובד ראש ולספק את כל האסמכתאות הנדרשות לכך.
 • טופס 867 – טופס אותו מוציאים מהבנק והוא מרכז את ההכנסות של האדם מרווחי פעילות בשוק ההון. הטופס הזה רלוונטי גם לשכירים וגם לעצמאיים, ובמידה ויש להם הכנסות מפעילות בשוק ההון, היא תהיה מחושבת כהכנסה לצורך חישוב החזרי המס. את הנתונים מתוך טופס 867 יש לצרף לנספח ג’ בדו”ח השנתי לעצמאיים או בעת מילוי טופס החזרי מס לשכירים.

נקודות זיכוי והטבות

גם לעצמאיים וגם לשכירים יכולות להיות נקודות זיכוי והטבות מס שונות, כמו:

 1. זכאויות בהתאם לגיל, מין ותושבות – אשר יכולות להעניק הטבות לתושבים בישובים מסויימים בארץ בהם יש זכאות להטבות במס, נקודות זכאות לנשים עובדות וכן נוער עובד.
 2. זכאויות הקשורות לבני הזוג – נקודות זיכוי המתאימות למי שמפרנס גם את בן הזוג הרשום או גרושים אשר משלמים מזונות לבני הזוג הקודמים שלהם.
 3. זכאויות הקשורות להורים – ישנן לא מעט נקודות זכות במס הכנסה המיועדות להורים כמו נקודות זיכוי להורים לילדים עד לגיל 5, נקודות זכאות לילדים מתחת לגיל 6, נקודות זכות על ילדים בגילאים 6-12 שנים וכן הורים לילדים מתחת לגיל 18 (כאשר בכל גיל נקודות הזיכוי הן שונות). בנוסף, ישנן נקודות זכות להורים גרושים או פרודים אשר מגדלים את הילדים, לחד הורים או הורים לילדים בעלי מוגבלויות שונות.
 4. זכאויות הקשורות ללימודים – נקודות זיכוי המגיעות ללומדים לתואר ראשון, תואר שני, תואר שלישי, תארי רפואה, לימודי מקצוע או לימודי הוראה.
 5. זכאויות הקשורות לשירות – נקודות זיכוי בגין שירות צבאי או לאומי המגיעות לחיילים משוחררים או מסיימי השירות הלאומי.
 6. זכאויות הקשורות לבעלי מוגבלויות – נקודות זכות המגיעות לבני זוג המפרנסים את בני זוגם בשל מוגבלויות ונקודות המתאימות להורים או אפוטרופוסים לבעלי מוגבלויות.
 7. זכאויות הקשורות לגירושין – נקודות זכות בגין תשלומי מזונות או גידול ילדים כהורים עצמאיים (חד הוריים).
 8. זכאויות לעולים / עובדים זרים – נקודות זכות במס הכנסה המגיעות לעולים חדשים או עובדים זרים המועסקים בישראל.

מדובר בהרבה מאוד פרטים וזכאויות שונות ולכן הכי נכון הוא לעבוד עם רואה חשבון שימלא את הטפסים הללו עבורכם, בין אם זהו טופס 1301 לעצמאיים ובין אם מדובר בטופס 135 לשכירים.

 

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה