מייצגים מורשים במס הכנסה 311191100​

החזר מס ילדים 6 עד 12

בדקו עכשיו בצורה קלה, נוחה, בטוחה וללא דאגות

 

הורים לילדים עומדים בפני שלל הוצאות, ולכן טוב לדעת שבין היתר מגיעות להם מגוון הטבות כלכליות, ופה ניגש לבחון מהו החזר מס שמיועד להורים לילדים בני 6 עד 12, ואף אלו חידושים רלוונטיים עומדים להיכנס לתוקף, בהתאם להחלטת הממשלה האחרונה.

החזר מס ילדים – כל מה שחשוב לדעת

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין שילדים להורים בני 6 עד 12 זכאים להנחה מטעם מס הכנסה, כאשר זו באה לידי ביטוי כנקודות זיכוי. נקודות הזיכוי ממס הכנסה מיועדות עבור כל הורה (שכיר ועצמאי) לילד בן 6 עד 12 (כל עוד הילד לא בן 13), והן יכולות להינתן פעמיים במשפחה אחת, עבור כל אחד משני ההורים. אותן נקודות זיכוי ממזערות את גובה המס שנדרש לשלם, ולכן רלוונטיות רק עבור הורים שמשתכרים ברמה מסוימת (לבדיקת זכאות>>). כמו כן, אם גובה ההכנסה שחייב בתשלומי מס נמוך מערך הנקודות, אפשרי לנצל את החלק היחסי.

עוד חשוב לדעת שמדובר בנקודות שמוענקות בנוסף למגוון נקודות זיכוי אחרות שמיועדות עבור הורים (בין היתר ניתנות 2.25 נקודות זיכוי עבור כל הורה שהוא תושב הארץ), כאשר גובה ההטבה יכולה להגיע עד ל2,820 ש"ח בשנה, עבור הורה אחד. כמו כן, אם מדובר בהורה יחידני, הרי שההחזר הרבה יותר משמעותי, עשוי להגיע ל5,640 ש"ח בשנה. 

מימוש נקודות זיכוי ממס הכנסה

מבקשים לנצל זאת? ובכן שכירים אמורים לקבל את ההטבה באופן אוטומטי ישירות בתלוש המשכורת, וזאת החל מהשכר של חודשי מאי/יוני. באשר לעצמאיים, עליהם לוודא שהם מוסרים פרטים מלאים בעת הגשת הדו"ח השנתי. מה עושים אם מדובר בשכיר שהפסיק לעבוד באמצע השנה? ובכן במקרה שכזה חשוב לדעת שעדיין ניתן לפעול, אם כי נדרש לגלות יוזמה! ניתן להגיש בקשה להחזר מס באופן מקוון, אם כי מי שמעדיף מענה אנושי, מוזמן להיעזר בפקיד השומה שאליו משתייכים.

שווה להישאר מעודכנים!

עתה לאחר שהבנו מהו החזר מס ילדים 6 עד 12, נעצור להסביר מהו החידוש הגדול שחל בסוגיה ממש לאחרונה. מי שעוקב אחר החדשות, ייתכן שנתקל בידיעה שבה סמוטריץ' קיבל החלטה להעניק להורים עובדים נקודות זיכוי לא רק עבור ילדים שהם בני 6 ועד גיל 12, אלא הוחלט להרחיב את היריעה – להעניק נקודת זיכוי גם עבור ילדים שטרם חגגו 19. שנתמצת? נכון להיום ההטבה מוענקת להורים לילדים מגיל 6 ועד גיל 18. 

חידושים ודגשים חשובים

מה אם כן חשוב לדעת בנושא? היעזרו בדגשים הבאים:

 • ההטבה עתידה להיות מוארכת לפחות עד לסוף שנת 2024.
 • מי שמחכה לממש את ההטבה, יידרש לחכות לחודש יוני.
 • ניתן לקבל את הכסף רטרואקטיבי, מחודש ינואר 2023.
 • ההטבה באה לידי ביטוי בנטו.
 • משרד האוצר עומד מאחורי ההטבה, כאשר השר בצלאל סמוטריץ היה האיש שהציע וקידם את החקיקה.
 • החוק טרם אושר, עד לסוף חודש מאי (2023) עתיד להיות מאושר חוקית. 
 • ההחלטה תהיה בתוקף עד לדצמבר 2024.
 • המדינה עתידה להשקיע בכך כ6 מיליארד ש"ח.
 • מדובר ב2.25 נקודות זיכוי ממס, אם כי נשים זכאיות לחצי נקודה נוספת. 
 • נכון לשנת 2023 שווי נקודה עומד על 235 ש"ח בחודש.
 • גבר תושב הארץ שאינו זכאי לנקודות זיכוי נוספות עתיד להגדיל את הנטו החודשי ב235 ש"ח, כל עוד הוא מרוויח מעט מעל ל 7,000 ש"ח ברוטו בחודש. באשר לאישה, היא תיהנה מכך כל עוד היא מרוויחה מעט מעל ל 8,000 ש"ח ברוטו בחודש.
 • גבר שמשתכר כ5,000 ש"ח בשנה ואישה שמשתכרת כ6,000 ש"ח בחודש, לא ייהנו מההטבה.

מה עומד מאחורי ההחלטה?

כפי שניתן לראות, המדינה נוקטת במעשים כדי לדחוף עד כמה שניתן אנשים אל שוק העבודה ובמקביל מסייעת למעמד הביניים, בעיקר נוכח ההתייקרות האחרונה בעלות המחיה. מסקנה? חשוב להיות מודעים לשינויים האחרונים ולוודא שהם מיושמים בתלוש המשכורת. מדובר בכמה אלפי שקלים שעשויים להתווסף להכנסה השנתית.שתפו אותנו

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
תוכן עניינים

מאמרים נוספים בנושא

החזר מס להורים גאים

החזר מס להורים גאים

מדינת ישראל מעניקה הטבות מס להורים לילדים, במטרה לסייע בהוצאות גידול הילדים. הטבות אלו כוללות קצבת ילדים ונקודות זיכוי ממס הכנסה. עד לשנת 2017, הטבות

החזר מס לנכי צה"ל

החזר מס לנכי צה"ל

מדינת ישראל מעניקה לנכי צה"ל הטבות רבות, במטרה לסייע להם להתמודד עם נכותם ולשפר את איכות חייהם. אחת ההטבות החשובות הניתנות לנכי צה"ל היא החזר