תיאום מס מתייחס לתהליך של הצהרה של עובד שכיר או גמלאי שלו יש מספר מקורות הכנסה, על מנת להימנע מתשלום מס עודף במהלך אותה השנה הקלנדרית. תיאום מס ניתן לבצע במהלך כל שנת המס ובתנאי שהיא אינה הסתיימה. לאחר שהסתיימה שנת המס, לא ניתן לבצע עוד תיאום מס אך אין זה אומר שהדבר אבוד- אם שיעור המס שנוכה מהעובד גבוה משיעור המס שהיה צריך לשלם, הוא זכאי כמובן להגיש בקשה להחזר מס.

תיאום מס לרוב נצטרך לבצע באחד משלושת המצבים הבאים:

 

  1. אם אנו מועסקים כשכירים ויש לנו יותר ממקור הכנסה אחד.
  2. אם החלפנו מקום עבודה במהלך אותה השנה.
  3. אם אנו לא בהכרח עובדים במספר עבודות במהלך אותה השנה אבל יש לנו מקורות הכנסה נוספים החייבים במס (פנסיה צבאית, דמי לידה ועוד).

כיצד אנו נבצע את הליך תיאום המס?

 

את הליך תיאום המס ניתן לבצע באחת מהדרכים הבאות:

תיאום מס מקוון- באמצעות האתר הרשמי של רשות המסים. יש להירשם תחילה למערכת ולקבל קוד אישי שישמש אותנו במערכת המקוונת של הרשות עבור תיאום מס באינטרנט.

פנייה בכתב מילוי טופס 116 “בקשה להקלה ולתיאום בחישוב ניכויי המס על ידי פקיד השומה”  ולשלוח לפקיד השומה באזור מגורינו.

פנייה באמצעות מייצג מוסמך רואה חשבון או יועץ מס, שמיופה כוחו של המייצג המוסמך.

חשוב לציין שכדאי לעשות תיאום מס בהקדם האפשרי ולא לחכות לעונת המס. תיאום מס צריך להיות תהליך מתמשך, שכן שינויים בחוקי המס ובתקנות יכולים להתרחש בכל עת. כמו כן, חשוב לשמור על רישום טוב כדי לעקוב אחר מצב המס שלך ולבצע התאמות לפי הצורך.

באופן כללי, תיאום מס יכול להיות תהליך מורכב וגוזל זמן, אך החיסכון הפוטנציאלי יכול להיות משמעותי, ובנוסף נחוץ על מנת להימנע מעבירות מס. על ידי הקדשת זמן להבין את חוקי המס והתקנות של כל תחום שיפוט מעורב ועל ידי עבודה עם יועץ מס או יועץ מס, אתה יכול לפתח תוכנית למזער את חבות המס הכוללת שלך.

כותב המאמר: צוות האתר

הצוות שלנו ב-WINTAX מורכב מיועצי מס מקצועיים ומסורים שסייעו לעשרות אלפי משקי בית בקבלת החזרי מס גבוהים ממס הכנסה. עם שנים של ניסיון וידע עמוק בתחום, הצוות שלנו מתמחה במיצוי כל הזכויות וההטבות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. אנו גאים להציע שירות אישי, מקצועי ואמין.

בדיקת זכאות ללקוחות חדשים
25
שנות ניסיון
מייצגים מורשים במס הכנסה וביטוח לאומי

מס’ מייצג
311191100
רשות המיסים המוסד לביטוח לאומי
מייצגים מורשים במס הכנסה