מייצגים מורשים במס הכנסה 311191100​

מה זה תיאום מס?

בדקו עכשיו בצורה קלה, נוחה, בטוחה וללא דאגות

תיאום מס מתייחס לתהליך של הצהרה של עובד שכיר או גמלאי שלו יש מספר מקורות הכנסה, על מנת להימנע מתשלום מס עודף במהלך אותה השנה הקלנדרית. תיאום מס ניתן לבצע במהלך כל שנת המס ובתנאי שהיא אינה הסתיימה. לאחר שהסתיימה שנת המס, לא ניתן לבצע עוד תיאום מס אך אין זה אומר שהדבר אבוד- אם שיעור המס שנוכה מהעובד גבוה משיעור המס שהיה צריך לשלם, הוא זכאי כמובן להגיש בקשה להחזר מס.

תיאום מס לרוב נצטרך לבצע באחד משלושת המצבים הבאים:

 

  1. אם אנו מועסקים כשכירים ויש לנו יותר ממקור הכנסה אחד.
  2. אם החלפנו מקום עבודה במהלך אותה השנה.
  3. אם אנו לא בהכרח עובדים במספר עבודות במהלך אותה השנה אבל יש לנו מקורות הכנסה נוספים החייבים במס (פנסיה צבאית, דמי לידה ועוד).

כיצד אנו נבצע את הליך תיאום המס?

 

את הליך תיאום המס ניתן לבצע באחת מהדרכים הבאות:

תיאום מס מקוון- באמצעות האתר הרשמי של רשות המסים. יש להירשם תחילה למערכת ולקבל קוד אישי שישמש אותנו במערכת המקוונת של הרשות.

פנייה בכתב מילוי טופס 116 "בקשה להקלה ולתיאום בחישוב ניכויי המס על ידי פקיד השומה"  ולשלוח לפקיד השומה באזור מגורינו.

פנייה באמצעות מייצג מוסמך רואה חשבון או יועץ מס, שמיופה כוחו של המייצג המוסמך.

חשוב לציין שכדאי לעשות תיאום מס בהקדם האפשרי ולא לחכות לעונת המס. תיאום מס צריך להיות תהליך מתמשך, שכן שינויים בחוקי המס ובתקנות יכולים להתרחש בכל עת. כמו כן, חשוב לשמור על רישום טוב כדי לעקוב אחר מצב המס שלך ולבצע התאמות לפי הצורך.

באופן כללי, תיאום מס יכול להיות תהליך מורכב וגוזל זמן, אך החיסכון הפוטנציאלי יכול להיות משמעותי, ובנוסף נחוץ על מנת להימנע מעבירות מס. על ידי הקדשת זמן להבין את חוקי המס והתקנות של כל תחום שיפוט מעורב ועל ידי עבודה עם יועץ מס או יועץ מס, אתה יכול לפתח תוכנית למזער את חבות המס הכוללת שלך.

שתפו אותנו

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
תוכן עניינים

מאמרים נוספים בנושא

החזר מס להורים גאים

החזר מס להורים גאים

מדינת ישראל מעניקה הטבות מס להורים לילדים, במטרה לסייע בהוצאות גידול הילדים. הטבות אלו כוללות קצבת ילדים ונקודות זיכוי ממס הכנסה. עד לשנת 2017, הטבות

החזר מס לנכי צה"ל

החזר מס לנכי צה"ל

מדינת ישראל מעניקה לנכי צה"ל הטבות רבות, במטרה לסייע להם להתמודד עם נכותם ולשפר את איכות חייהם. אחת ההטבות החשובות הניתנות לנכי צה"ל היא החזר